O nás

Tělesná výchova se vyučovala na Lékařské fakultě v Plzni od jejího založení. Od 1. 3. 1946 organizovala tělesnou výchovu pobočka ústavu pro tělesnou výchovu na vysokých školách v Praze, od šk. roku 1952–1953 vstoupilo v činnost oddělení tělesné výchovy a tělovýchovného lékařství.

Při reorganizaci kateder, ústavů a klinik v r. 1971 se stalo oddělení tělesné výchovy součástí katedry fyziologie, tělovýchovného lékařství a tělesné výchovy. Do roku 1952 se jako vedoucí pracovníci vystřídali Karel Sedláček, Jiří Picek a RNDr. Miroslav Časta. Dr. Časta byl také jmenován prvním vedoucím oddělení tělesné výchovy a tuto funkci vykonával od r. 1952 do r. 1960. Od tohoto roku vedl oddělení TV, později katedru TV Ph.Dr. Jaroslav Šmíd a tuto funkci vykonával až do roku 1986, kdy ho na tříleté období vystřídal Ph.Dr. Karel Lukavský.

Po revolučních změnách v r. 1989 byl začátkem r. 1990 ustaven samostatný ústav tělesné výchovy LF a vedoucím ústavu byl jmenován Mgr. Jiří Boháč, kterého v roce 2001 vystřídal Mgr. Martin Červený, který tuto funkci vykonává dodnes.